1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nierówna walka z rakiem jelita grubego...
Ola Olka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 10453

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-06, 09:21   Temat: Nierówna walka z rakiem jelita grubego...
wwreczka napisał/a:
Wyglądało to tak że na wizycie u lekarza pierwszego kontaktu lekarka powiedziała mamie że ona tatę zapisze.
Ja bym się tu dowiedziała dokładnie gdzie, co i jak. Na hospicjum nieraz trzeba czekać ale powinniście mieć jakieś wiadomości dotyczące czasu oczekiwania, terminu od którego tato zostanie objęty opieką itp.
wwreczka napisał/a:
Ponieważ nie znam warunków funkcjonowania HD to nie wiem czy mama powinna jeszcze gdzieś zadzwonić lub dostać jakieś informacje?
Napewno trzeba się dowiadywać. Szczególnie jeżeli
wwreczka napisał/a:
rodzice mieszkają w małej miejscowości i jest 5am wyjątkowo kiepska Pani doktor pierwszego kontaktu
Tu należałoby jak najszybciej sprawdzić czy faktycznie tato został zapisany. Jeżeli nie to trzeba wziąć skierowanie do HD od lekarki w którym musi być adnotacja pisze że leczenie radykalne zostało zakończone i samemu działać.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nierówna walka z rakiem jelita grubego...
Ola Olka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 10453

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-12, 13:23   Temat: Nierówna walka z rakiem jelita grubego...
wwreczka napisał/a:
W każdym razie poprosiłam tatę żeby próbował jeszcze chwilę powalczyć i raczej zgodzi się na leczenie które zostanie mu zaproponowane, oczywiście jeśli jakieś mu zaproponują ale myślę że tak.
To dobrze. Mam nadzieję że tato da się przekonać. W zaawansowanej chorobie bez zupełnie żadnego leczenia byłoby ciężko - a przecież chodzi o to by tato nie cierpiał.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nierówna walka z rakiem jelita grubego...
Ola Olka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 10453

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-11, 13:27   Temat: Nierówna walka z rakiem jelita grubego...
wwreczka witaj na forum. Historia twojego taty jest naprawdę nieciekawa, tyle lat walczy - z tego co piszesz - z gruczolakorakiem i jego ciągłymi wznowami. To naprawde trudne i podziwiam tatę że w okresach remisji potrafił jednak normalnie żyć.
wwreczka napisał/a:
oprócz tego że ten wynik to w zasadzie wyrok to
Napewno nie jest dobrze bo PET wykazał nowe wznowy i to w paru miejscach jednocześnie.
wwreczka napisał/a:
czy rzeczywiście chemia w tym przypadku realnie poprawi komfort życia?
Czy lekarze proponują tacie kolejną chemię? Jaką? Przypuszczam że tu leczenie byłoby zapewne tylko paliatywne - to znaczy takie które nie prowadzi do całkowitego wyleczenia ale łagodzi skutki choroby, poprawia jakość życia i czasami je wydluża.
wwreczka napisał/a:
Czy nie osłabi za bardzo?
Chemioterapia zawsze ma skutki uboczne nawet ta słabsza - paliatywna. Do rozważenia jest tylko co gorsze - te skutki uboczne czy skutki (np.bóle) choroby nowotworowej.
wwreczka napisał/a:
Nie wiem jakiego się teraz spodziewać postępu choroby
To trudno ocenić tylko z twojego opisu. Choroba będzie napewno postąpować - leczona może wolniej, nieleczona szybciej. Jednak wszystko zależy też od innych czynników - organizmu pacjenta, chorób towarzyszących itp.
wwreczka napisał/a:
Nie wiem też czy to już dobra pora na hospicjum domowe czy jeszcze zaczekać?
O HD możesz sią starać gdy leczenie radykalne zostało zakończone. Tato narazie dobrze sią czuje ale ten stan może się szybko zmienić więc warto się zorientować jakie są możliwości ponieważ w niektórych hospicjach nawet na pomoc domową trzeba czekać "w kolejce"

Bardzo mi przykro, czeka was niełatwy czas.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group